+420 380 735 064, +420 606 393 659 vyhlidka@post.cz

Pension Vyhlídka – okolí

Letní aktivity

 

Lipno

Lipno nad Vltavou – v letních měsících Vám toto turistické středisko nabízí Aquaworld – bazén se saunou. Ve městě je v provozu půjčovna a prodejna sportovního vybavení – jízdní kola, surfy, šlapadla, loďky a další výbavu pro vodní sporty. Pro děti je na Lipně bobová dráha a Foxpark – kde se určitě nebudou nudit.

Lodí po Lipně – objevte pro sebe přirozenou krásu Šumavy a Lipenského jezera z paluby lodi. Výletní lodě vyplouvají z přístaviště Lipno nad Vltavou. Během malé nebo velké okružní plavby uslyšíte také mnoho zajímavostí o jezeře a jeho zvláštnostech. V červenci a srpnu je možné objednat večerní plavby s hudbou a tancem.

Pěší turistika a cyklistika – Lipensko nabízí pro milovníky pěší turistiky a krásné přírody síť značených turistických stezek v chráněné krajinné oblasti Šumava. Sbírání hub a prohlídka přírodních památek patří k nejčastěji vyhledávaným aktivitám. Množství značených cyklotras vás dovede k těm nejlepším pozoruhodnostem a památkám v okolí.

Schwarzenberský plavební kanál, jedna z nejpodivuhodnějších vodních staveb své doby. 44 km dlouhý vodní kanál v chráněné krajinné oblasti a národním parku Šumava, spojující povodí řek Vltavy a Dunaje – v minulosti sloužil k zásobování Vídně palivovým a stavebním dřívím. Trasa Schwarzenberského plavebního kanálu začíná na česko-německé hranici u osady Nové Údolí a pokračuje k osadě Jelení, kde prochází 419 m dlouhým podzemním tunelem. Odtud vede až k obci Zvonková, kde vstupuje na území Rakouska. Mimořádná technická památka jižních Čech.

Historický parní vlak – jezdí pravidelně v měsících červenci a srpnu ze zastávky Černá v Pošumaví a dále pokračuje přes Horní Planou, Novou Pec, Černý Kříž do Nového Údolí.

Plešné jezero – Jezero ledovcového původu rozkládající se na svahu hory Plechý (pod 220 m vysokou skalní stěnou) leží v nadmořské výšce 1090 m, má plochu 7,48 ha, obvod 1242 m a největší hloubku 18,30 m.  Jezero vzniklo, podobně jako ostatní šumavská ledovcová jezera, v období pleistocénu. Přes jeden kilometr dlouhý ledovec na svahu Plechého vyhloubil kar a navršil čelní morénu 30–40 m vysokou. Tuto prohlubeň pak v době meziledové zaplnila voda z tajícího ledovce.

Český Krumlov – Státní hrad a zámek Český Krumlov patří svou architektonickou úrovní, kulturní tradicí i rozlohou mezi nejvýznamnější památky středoevropské oblasti.

Zlatá Korunapůvodně Svatá koruna, lat. Sancta Corona, Heiligen Chron, klášter Svaté Koruny) je obec ležící nad meandrem Vltavy severně od Českého Krumlova. Obec je z turistického hlediska vysoce atraktivní, neboť se v ní nachází významný bývalý středověký klášter Zlatá Koruna, který také obci dal jméno.

Zámek Hluboká – pohádkové sídlo. Státní zámek Hluboká je svou rozlohou, charakterem, souborem dochovaného původního mobiliáře a rozlehlým parkem významným romantickým areálem v evropském a světovém kontextu.

Pension Vyhlídka Lipno

V létě nabízíme týdenní pobyty (so-so), viz sekce Pobyty.