+420 380 735 064, +420 606 393 659 vyhlidka@post.cz

Pension Vyhlídka – okolí

Zimní aktivity

 

Lipno

Ski areál Lipno Kramolín – spousta zábavy na jednom místě. 11,8 km sjezdovek, 3 čtyřsedačkové lanovky, snowpark, skicross, slalom, animační programy, večerní lyžování, večerní bobování.

O sněhovou jistotu ve Skiareálu Lipno se stará 40 sněžných děl, která pokrývají 100% sjezdovek. Děti nejvíce ve Skiareálu Lipno ocení dvě dětská výuková hřiště Foxpark kapitána Lipánka se třemi komfortními pojízdnými pásy a zábavnou formou výuky lyžování pod dohledem maskota lišáka Foxe a kapitána Lipánka. Ve Skiareálu Lipno lyžují děti do 5 let pouze za 20 Kč.

Komplexní nabídka služeb: lyžování, půjčovny sportovního zboží, úschovny, restaurace, lyžařské školy. Skibus po Lipensku zdarma. Z pensionu je vzdálen jen 10 minut jízdy autem a ve Skiareálu Lipno zaparkujete zdarma přímo u lanovky.

Ski areál Sternstein –  je útulný rakouský skiareál, který najdete za hraničním přechodem Studánky u lázeňského městečka Bad Leonfelden. Sternstein je velmi snadno dostupný, cesta autem z Lipna nad Vltavou trvá jen 20 minut a z Českých Budějovic necelou hodinu.

Pro lyžování na Sternsteinu je typická příjemná rodinná atmosféra, nepřeplněné sjezdovky a pohodlná přeprava rychlou lanovkou s krytými kabinkami a 6sedačkami. Sternstein nabízí celkem 3 sjezdové tratě v délce 1 550 až 1 850 m s krásným výhledem na Alpy.

Ski areál Hochficht – neuvěřitelně blízko, největší rakouský ski areál mimo Alpy! 

Hochficht nabízí široké možnosti všem vyznavačům zimních sportů a pro všechny úrovně výkonnosti. Každý si tu může vybrat – od pohodových rodinných sjezdovek až po závodní trať FIS, na které se jel Evropský pohár.

Hlavní předností skiareálu Hochficht je moderní 10místná kabinková lanovka Reischlbergbahn, která nabízí maximální možný komfort přepravy lyžařů.

Díky pohodlným krytým kabinkám, které při nástupu a výstupu zpomalují, se děti i začátečníci pohodlně dostanou k prostřední mezistanici, u které se nachází nový prostorný výukový Junior park s téměř 200 m dlouhým zastřešeným pojízdný pásem

Horní stanice lanovky se nachází přímo na česko-rakouské hranici na vrcholu Reischlberg (Hraničník) v nadmořské výšce 1 281 m, ze kterého je nádherný výhled na Alpy, celé Horní Rakousko a opačným směrem také do Čech.

 

Běžky a běžecké trasy Lipno – Oblast Lipna a Šumavy je jako stvořená pro nádherné výlety na běžkách. Při vhodných sněhových podmínkách jsou na Lipně pravidelně upravovány desítky kilometrů běžeckých tratí pro klasiku i bruslení, s výbornou dostupností na běžecké trasy na Šumavě a v Rakousku.

V okolí Skiareálu Lipno, mezi Lipnem nad VltavouFrymburkem, se nachází téměř 40 kilometrů pravidelně upravovaných tras. Na všechny okruhy tras je ideálním nástupním místem nové bezplatné parkoviště pro 100 aut nad fotbalovým hřištěm v Lipně nad Vltavou, další možností napojení se na stopy je nechat se vyvézt lanovkou na Kramolíně, nebo na Martě ve Frymburku. Nástup na „frymburský okruh“ je na fotbalovém hřišti ve Frymburku, kde je zároveň možné parkovat.

Frymburský okruh – tzv. Frymburské louky, nástup na hřišti, parkování možné na autobusovém nádraží u hřiště (modrý): 10 km – klasika, bruslení
Běžecká trasa Červená: 10 km – klasika, bruslení
Běžecká trasa Zelená: 4 km – klasika, bruslení
Běžecká trasa Bílá: 5 km – klasika, bruslení
Běžecká trasa Bruslařská: 11 km – klasika, bruslení

Z Čech snadno dostupný běžkařský areál Schöneben je se svými 70-ti kilometry udržovaných tras nádhernou přírodou Šumavy bezkonkurenčním rájem všech běžkařů. Rozlehlý areál Schöneben je snadno dostupný přes bývalý hraniční přechod Zadní Zvonková, pouhých 15 kilometrů z Nové Pece. 

Bruslařská dráha Lipno – LEDOVÁ MAGISTRÁLA je vzájemně propojena mezi obcemi Lipno nad Vltavou, Přední Výtoní a Frymburkem v šířce osmi metrů. Po okraji je přizpůsobena pro chodce. Ve Frymburku a na Lipně má tvar oválu. Provoz dráhy se zahajuje při tloušťce ledu minimálně 18 cm za předpokladu, že dosahující teploty jsou pod bodem mrazu. O dráhu pečují dobrovolníci z Lipna a Frymburku, povrch udržují pomocí techniky. Odhrnují sníh a zametají led kartáčem.

Bruslení na zamrzlém Lipenském jezeře je nepochybně velkým zážitkem, a to nejen pro samotnou aktivitu, ale i z důvodu krásné scenérie Lipna a možnosti vychutnání si svěžího podhorského vzduchu.

 

Pension Vyhlídka Lipno